Dalším z faktorů na snižování počtu včelařů i včelstev je odborná zdatnost každého chovatele včel, neboť  bez odborné zdatnosti nelze dosáhnout včelařských úspěchů, které každého včelaře motivují v jeho činnosti. Proto se organizace snaží pečovat o odbornou i společenskou úroveň pořádáním přednášek, zájezdů, plesů a jiných včelařských setkání.

Výbor organizace se při své činnosti schází v průměru 4-5 krát do roka. Každým rokem je jedna členská a jedna výroční členská schůze. Někdy se na takovouto akci podaří i pozvat členy z okolních organizací a uspořádat společnou přednášku.

Organizace se snaží podporovat i ty své členy, kteří se hodlají stát učiteli včelařství, včelařskými odborníky, prohlížiteli včelstev a samozřejmě i dbá na to, aby byly řádně proškoleni ošetřovatelé včelstev, tzv. léčitelé. 

V současné době lze odbornou úroveň (hlavně co se týká znalostí s ošetřením včelstev proti nákazám včel) považovat za velmi dobrou. Mezery by se snad mohly najít v odborných znalostech s ošetřováním včelstev v průběhu roku, získáváním a zpracováním včelích produktů a snad i ve šlechtění včelstev např. chovem matek.

Vyhledávání

  Český svaz včelařů, o.s., 
základní organizace   DOKSY
Jeřábkovo náměstí 458
470 01 Česká Lípa

 

Tvůj prohlížeč nepodporuje flash.